To najcieńsze na świecie EKG ma wielkość karty kredytowej


Jednorazowe EKG KardiaMobile
Jednorazowe EKG KardiaMobile

AliveCor, światowy lider w dziedzinie osobistych elektrokardiogramów (EKG), ogłosiła wprowadzenie na rynek karty KardiaMobile. To najsmuklejszy i najmniejszy aparat EKG, jaki dotychczas stworzono. Jest wielkości standardowej karty kredytowej i w ciągu 30 sekund może wykonać jednoodprowadzeniowe EKG klasy medycznej.

Urządzenie dopuszczone do użytku przez Amerykańską Agencję Leków i Żywności FDA umożliwia analizę EKG w czasie rzeczywistym, a do tego – dzięki niewielkim rozmiarom – pacjent może je mieć zawsze przy sobie.

Karta KardiaMobile wykorzystuje technologię Bluetooth, komunikując się z aplikacją na smartfony Kardia. Przyłożenie palców obu rąk do karty rozpoczyna rejestrację EKG.

Użytkownicy KardiaMobile Card zyskują dostęp do analiz EKG wykonanych przez kardiologów, miesięcznych raportów o stanie zdrowia serca. Mogą też automatycznie udostępniać zapisy EKG za pośrednictwem usługi KardiaCare, która jest usługą członkowską i kosztuje 99 USD rocznie.

Wizją firmy AliveCor jest stworzenie wirtualnego kardiologa, pracującego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu dla pacjentów, którzy nie mają regularnego kontaktu ze swoim lekarzem. Do analizy danych zaangażowano algorytmy sztucznej inteligencji potrafiące m.in. zidentyfikować oznaki arytmii serca, które powinny zostać dokładniej zbadane przez kardiologa. Wówczas można wysłać zapis EKG do lekarza w celu dokładnej analizy.

Stan baterii urządzenia można sprawdzić w aplikacji, a w przypadku niskiego poziomu naładowania, firma wysyła kartę zastępczą (karta nie nadaje się do ponownego ładowania).

Odczyt jest porównywalny z tym rejestrowanym za pomocą zegarka Apple Watch. Jednak Aplikacja Kardia firmy AliveCor jest w stanie zidentyfikować niektóre rodzaje arytmii, których nie rejestruje EKG zegarka Apple Watch.

Obecnie AliveCor automatycznie wykrywa sześć rodzajów arytmii: AFib, bradykardia, tachykardia, PVC, rytm zatokowy z SVE i rytm zatokowy z szerokimi zespołami QRS.

EKG można mieści się w portfelu razem z kartami płatniczymi
EKG można mieści się w portfelu razem z kartami płatniczymi

Czytaj także: Robot przeprowadził z sukcesem operację bez asysty człowieka >