PKO Bank Polski wchodzi w telemedycynę?


Nowa usługa Telemedycyna PKO Banku Polskiego
Nowa usługa Telemedycyna PKO Banku Polskiego (zdjęcie: PKO Bank Polski)

PKO Bank Polski wprowadził dla swoich klientów usługę telemedyczną na zasadzie abonamentu. Dostawcą usług nie jest jednak sam bank, ale startup, w który inwestuje fundusz inwestycyjny banku.

Usługi medyczne online realizowane są na platformie telemedycznej Telemedi oferującej zdalne konsultacje z lekarzami różnych specjalności przez Internet lub telefon 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dostawcą rozwiązania jest warszawska firma Telmedicin sp. z o.o. To spółka-córka utworzonego w 2014 roku startupu telemedi.co.

Wybór właśnie tej firmy nie jest przypadkiem. Utworzony przez PKO Bank Polski fundusz inwestycyjny zainwestował w 2021 roku razem z innymi firmami – Uniqa Ventures z Austrii, Flashpoint Venture Capital, Black Pearls VC i Adamed – 5,5 mln euro w telemedi.co. Wśród klientów startupu są już m.in. takie firmy ubezpieczeniowe jak TU Zdrowie, AXA, Signal Iduna czy Ubezpieczenia Inter.

Po wykupieniu abonamentu, klienci banku mogą umawiać się na konsultacje lekarskie za pomocą czatu, połączenia wideo lub telefonicznie, zarówno z lekarzami pierwszego kontaktu, jak i specjalistami. W serwisie internetowym iPKO można zamówić usługę zdalnych konsultacji lekarskich w dwóch wariantach:

  • Telemedycyna (10 zł miesięcznie) – konsultacje lekarskie w 3h od zgłoszenia z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej bez limitu, 20% rabat na badania laboratoryjne;
  • Telemedycyna+ (20 zł miesięcznie) – zakres pakietu Telemedycyna plus dodatkowo 3 wizyty stacjonarne w okresie 6 miesięcy; dostęp do lekarzy specjalistów bez limitu (kardiolog, diabetolog, endokrynolog, dermatolog, wenerolog, alergolog, ginekolog, urolog, ortopeda, onkolog, neurolog, pulmonolog, reumatolog, traumatolog, chirurg ogólny, okulista, laryngolog, gastrolog); podstawowe badania laboratoryjnej w cenie abonamentu (morfologia, kreatynina, bilirubina, mocz ogólny, OB, sód, lipidogram, AST, potas, białko, glukoza, żelazo, ALT, APTT, kwas moczowy).

Okres abonamentu to 6 miesięcy z automatycznym przedłużeniem na kolejne 6 miesięcy.

Czytaj także: Z Internetowego Konta Pacjenta korzysta już 17 mln osób