Jak wzmocnić ochronę przed cyberatakami? [KONFERENCJA]


Konferencja "Cybersec & Compliance w Zdrowiu"
Konferencja „Cybersec & Compliance w Zdrowiu”

4 marca 2025 r. odbędzie się 6. edycja konferencji „Cybersec & Compliance w Zdrowiu” o ochronie danych medycznych w placówkach ochrony zdrowia. Bezpłatne wydarzenie organizowane jest formule stacjonarnej i on-line. Czego można się spodziewać i jak się zarejestrować?

Wraz z postępującą cyfryzacją ochrony zdrowia, metody ochrony danych także muszą ewoluować. Każdy z ok. 230 tysięcy podmiotów sektora ochrony zdrowia gromadzi i przechowuje dane wrażliwe. Ich obowiązkiem jest nie tylko spełnienie wymagań regulacji RODO czy – w przypadku niektórych placówek – dyrektywy NIS2, ale także systematyczna aktualizacja zabezpieczeń adekwatna do zagrożeń cybernetycznych.

Ataki ransomware, phishing oraz wycieki danych zawsze mają poważne konsekwencje dla pacjentów i kadry medycznej. Mogą to być zakłócenia organizacyjne, brak dostępu do krytycznych danych pacjenta, a nawet kary finansowe nakładane przez UODO i czy straty finansowe związane z uszczerbkiem na reputacji. Dlatego cyberbezpieczeństwo jest integralną częścią cyfryzacji i powinno być traktowane priorytetowo.

Podczas Konferencji „Cybersec & Compliance w Zdrowiu” uczestnicy dowiedzą się, jak przeciwdziałać atakom hakerów i zwiększać odporność na nie. Zapraszamy dyrektorów medycznych oraz IT, prawników, przedstawicieli administracji publicznej, ośrodków badawczo-rozwojowych, personelu medycznego oraz przedsiębiorców. Organizatorem wydarzenia jest wZdrowiu, Koalicja AI i Innowacji w Zdrowiu, Polska Federacja Szpitali oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, a patronem medialnym – czasopismo OSOZ.

Raport o bezpieczeństwie danych medycznych

Główne tematy konferencji:

  • Compliance. Jak zapewnić zgodność ze aktualnymi regulacjami i dobrymi praktykami oraz dostosować poziom ochrony danych do dynamicznie zmieniających się regulacji, w tym przepisów dotyczących RODO, ochrony danych pacjentów oraz zgodności z regulacjami NIS2?
  • Chmura operacyjna. Jak zapewnić bezpieczny dostęp i archiwizację danych medycznych z pomocą rozwiązań chmurowych, zgodnie z wymaganiami prawnymi?
  • Cyberbezpieczeństwo w medycynie. Jakie są rekomendowane strategie ochrony danych i zabezpieczeń infrastruktury medycznej?
  • Edukacja pacjentów i personelu. Jak podnosić świadomość personelu w zakresie ochrony danych oraz cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych?

W zeszłorocznej edycji konferencji wśród prelegentów byli m.in. przedstawiciele m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, UODO, ENISA, Centrum e-Zdrowia (CeZ), NASK, Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Urzędu Statystycznego w Krakowie oraz IKARD.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się bezpłatnie na Cybersec & Compliance w Zdrowiu.