Dodano: 16.04.2024
Czasopismo OSOZ we współpracy z Siecią Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej NIL IN prezentują nowy cykl o nowoczesnej ochronie zdrowia. Pokażemy najlepsze praktyki cyfryzacji i koncepcje organizacyjne, porozmawiamy z ekspertami i podpowiemy, jak wdrażać innowacje z korzyścią dla pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia.
Innowacje w medycynie to nie tylko nowe technologie e-zdrowia czy leki, ale także rewolucyjne podejścia do diagnostyki, terapii i opieki nad pacjentem szeroko wdrażane w polskich placówkach ochrony zdrowia. Wśród nich są innowacje poprawiające jakość opieki i usprawniające procesy administracyjne tworzone we współpracy z lekarzami i z myślą o wspomaganiu ich pracy. Skoro sprawdzają się u tych, którzy je opracowali, mogą też zainspirować innych do udoskonaleń.
W nowym cyklu NIL IN/OSOZ prezentujemy:
Odwiedzimy innowatorów oraz zaglądniemy do wnętrza technologii przyszłości i rewolucyjnych projektów badawczych, które wspomagają diagnozowanie i leczenie pacjentów oraz funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia.
W wywiadach z wiodącymi naukowcami, lekarzami i przedstawicielami branży medycznej poznamy kulisy ich pracy oraz inspirując wizje przyszłości medycyny. Dowiemy się, jakie wyzwania stoją przed innowatorami i jak je pokonują oraz nad jakimi rozwiązaniami pracują.
Skupimy się na aktualnych tematach, udanych wdrożeniach i wzorach do naśladowania, czyli tym, czym zajmujemy się w NIL IN – Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej.
– Najlepsze innowacje powstają zawsze we współpracy. Nie chodzi tylko o stworzenie technologii, ale jej dopasowanie do rynku i oczekiwań użytkowania oraz wdrożenie w organizacji. NIL IN jest społecznością praktyków i pasjonatów, którzy zamiast stosować narzucane z góry rozwiązania, wpływają na ich kształt zgodnie z hasłem „innowacje dla lekarzy tworzone przez lekarzy” – mówi Artur Olesch, redaktor naczelny czasopisma OSOZ Polska.
Pierwszy artykuł dotyczy wyścigu o dane medyczne. Czy polska ochrona zdrowia jest gotowa na wykorzystanie potencjału danych? Czy regulacje prawne hamują czy wspierają przetwarzanie danych w placówkach ochrony zdrowia? O tym pisze dr Paweł Kaźmierczyk, uznany prawnik z obszaru LifeScience oraz członek Rady NIL IN. Premiera: 24 kwietnia 2024.
Aby rozwiązania e-zdrowia i innowacje oferowały wartość dodaną dla ochrony zdrowia, muszą być współprojektowane w interdyscyplinarnych zespołach inżynierów, lekarzy i pacjentów. W nowym cyklu będziemy eksperymentować, odkrywać technologie i rozkładać na części składowe procesy digitalizacji, zadawać trudne pytania i inspirować do zmian.
Interesujesz się tematem innowacji w medycynie? Wypełnij formularz na www.nilin.org.pl i dołącz do społeczności NIL IN.
Czytaj także: Wszystko o e-zdrowiu w Polsce i na świecie. Czytaj archiwalne wydania OSOZ