Zapisz się na bezpłatne szkolenie o opiece koordynowanej


Webinar skupi się na informatycznej otoczce realizacji opieki koordynowanej
Webinar skupi się na informatycznej otoczce realizacji opieki koordynowanej

W programie 1,5-godzinnego webinaru KAMSOFT-u m.in. dyskusja o tym, jak się przygotować do realizacji opieki koordynowanej (OK) w POZ, prezentacja rozwiązań IT wspierających ścieżkę pacjenta i sesja pytań. Każda zarejestrowana osoba otrzyma raport o opiece koordynowanej.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się bezpłatnie na szkolenie

OK coraz popularniejsza w POZ

Od 1 października 2022 r. placówki POZ mogą realizować usługi w ramach tzw. opieki koordynowanej. Z danych NFZ wynika, że po pierwszych 3 miesiącach od uruchomienia programu, przystąpiło do niego już 10% placówek.

Choć na razie program jest dobrowolny, docelowo ma on zostać wdrożony w całej Polsce. Opieka koordynowana pozwala w zorganizowany sposób zaopiekować się pacjentami chorymi przewlekle. Dla placówek medycznych to także nowe źródło przychodów, a dla lekarzy – większa decyzyjność.

Jednak OK wymaga dobrego rozplanowania opieki i mocnego wsparcia informatycznego. O tym, jak to zrobić, opowiedzą zaproszeni do studia eksperci.

Bezpłatny webinar on-line

Podczas pierwszego szkolenia on-line, uczestnicy dowiedzą się m.in. jak w praktyce zorganizować opiekę koordynowaną w POZ oraz jakiego wsparcia w tym zakresie dostarczają obecnie rozwiązania IT oferowane przez KAMSOFT.

Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się on-line za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować wypełniając formularz (KLIKNIJ TUTAJ).

Dla kogo jest szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla właścicieli i menedżerów placówek medycznych, koordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, osób zajmujących się rozliczaniem usług medycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką opieki koordynowanej i e-Zdrowia.

Podczas szkolenia dowiesz się, jak:

  • W praktyce wdrożyć i prowadzić opiekę koordynowaną w POZ;
  • Wygląda ścieżka pacjenta w ramach opieki koordynowanej;
  • Wygenerować Indywidualny Planu Opieki Medycznej (IPOM) w systemie informatycznym na przykładzie systemów gabinetowych KS-SOMED i KS-PPS;
  • Poprawnie zarejestrować świadczenia w ramach opieki koordynowanej w systemie IT, aby móc je rozliczyć z NFZ.

Nagranie ze szkolenia i raport

Każda osoba zarejestrowana na szkolenie otrzyma dostęp do nagrania ze szkolenia oraz specjalny raport na temat opieki koordynowanej. We wnętrzu m.in. wskazówki menedżerów i lekarzy, procedura składania wniosku do NFZ, ścieżka obsługi pacjenta w OK.

Organizatorem szkolenia jest dostawca oprogramowania dla ochrony zdrowia, KAMSOFT.