Zagłosuj na nową funkcję w aplikacji mojeIKP


Aplikacja mojeIKP obchodzi 2 urodziny
Aplikacja mojeIKP obchodzi 2 urodziny

Najpierw organizacje pacjentów zgłosiły pomysły na nowe funkcjonalności w mojeIKP, a teraz użytkownicy mogą wybierać spośród trzech najlepiej ocenionych pomysłów.

Aplikacja mojeIKP – którą dotąd pobrano 4 600 000 razy – obchodzi właśnie swoje 2-gie urodziny. I właśnie z okazji jubileuszu, użytkownicy wybiorą funkcję, którą uważają za najbardziej potrzebną. Ta z największą liczbą głosów zostanie uruchomiona jako pierwsza. Głosowanie trwa do 24 maja.

Oto lista nowości, na które można głosować:

Mapa AED – informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylatora

Automatyczny elektryczny defibrylator (AED) to urządzenie, które rozpoznaje zaburzenia rytmu serca i podpowiada osobie ratującej, co ma zrobić. Jest dostępne w instytucjach publicznych, zakładach pracy, na dworcach, lotniskach, stacjach metra, niektórych stacjach benzynowych, w galeriach handlowych, biurowcach itp. Mapa AED to szybki dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy AED.

EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza, że masz prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Obecnie możesz złożyć wniosek o jej wydanie przez Internetowe Konto Pacjenta, a odbierasz ją pocztą lub osobiście w postaci plastikowej karty. Dzięki nowej funkcji EKUZ będzie dostępny w formie elektronicznego certyfikatu, tak jak np. unijny certyfikat COVID (UCC).

Data ważności e-recepty – informacja o dacie realizacji recepty

7, 30 czy 365 dni? Jak długo ważna jest konkretna recepta? Pytanie o termin realizacji e-recepty jest jednym z najczęstszych w aptekach i przychodniach. Dzięki nowej funkcji będziesz wiedzieć, do kiedy możesz ją wykupić.

Kliknij tutaj, aby zagłosować