Raport i webinar: bezpieczeństwo danych 2022 w ochronie zdrowia


Poznaj metody zabezpieczenia danych pacjentów, ochrony przed cyberatakami oraz praktyczne wskazówki dotyczące stosowania przepisów RODO. Podsumowanie wskazówek na temat bezpieczeństwa informacji w ochronie zdrowia znajdziesz w 20-minutowym webinarze.

Raport i film udostępniamy w związku z gwałtownie rosnącą liczbą ataków cybernetycznych na placówki ochrony zdrowia. W 2020 roku ofiarą ataków hakerów padło ok. 18 mln kartotek pacjentów, o 470% więcej niż w 2019 roku. W tym czasie liczba ataków ransomware wrosła o 435%.

W raporcie oraz filmie szkoleniowym zawarliśmy porady ekspertów bezpieczeństwa informacyjnego, dane z krajowych i zagranicznych raportów, wnioski z decyzji UODO oraz praktyczne wskazówki partnera merytorycznego KAMSOFT S.A.

Aby pobrać raport, kliknij wybraną ikonę:

20-minutowy webinar podsumowujący informacje zawarte w raporcie.

Materiały kierujemy do wszystkich pracowników placówek ochrony zdrowia. Każdy pracownik szpitala, przychodni, gabinetu lekarskiego, laboratorium, apteki – niezależnie od roli – odpowiada za bezpieczeństwo informacyjne. Znajomość aktualnych zaleceń i zagrożeń pomoże zwiększyć poziom ochrony informacyjnej.

Jakie zagadnienia opisuje raport?

  • Sposób działania cyberprzestępców
  • 8 elementów systemu bezpieczeństwa informacji
  • Procedura analizy ryzyka zagrożeń cyberbezpieczeństwa
  • Metody zabezpieczeń przed atakami hakerów
  • Zasady RODO w praktyce
  • Porady dotyczące podnoszenia kompetencji cyfrowych personelu