Weź udział w konferencji z premierą raportu o AI


Konferencja "AI w zdrowiu"
Konferencja “AI w zdrowiu”

14 czerwca odbędzie się druga edycja konferencji “AI w zdrowiu” pod patronatem OSOZ Polska. Wśród tematów m.in. zastosowanie sztucznej inteligencji w podmiocie leczniczym oraz aspekty biznesowe, wyzwania w stosowaniu algorytmów, współpraca ze startupami.

Konferencja „AI w Zdrowiu” jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła prawie 800 uczestników, a wśród wykładowców znaleźli się wybitni panelisci z UK, Bułgarii i Węgier.

Konferencja AI w zdrowiu odbędzie się w formule stacjonarnej w Crowne Plaza Warsaw – The Hub oraz będzie transmitowana on-line. Aby wziąć udział w bezpłatnej konferencji, należy zarejestrować się pod adresem: https://aiwzdrowiu.pl/konferencja-ai-w-zdrowiu/

Sztuczna inteligencja wchodzi szturmem do ochrony zdrowia

– Opublikowany przez nas niedawno raport „AI to nie sci-fi” wyraźnie dowodzi, że liczba placówek medycznych, które dostrzegają korzyści płynące z innowacji i sztucznej inteligencji w zdrowiu, stale rośnie – mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, Liderka Koalicji AI w Zdrowiu.

Sztuczna inteligencja w zdrowiu budzi coraz większe zainteresowanie. W Polsce, organizacją działającą na rzecz rozwoju AI w systemie ochrony zdrowia jest Koalicja AI w zdrowiu, będąca reprezentacją interesariuszy i miejscej dyskusji na temat wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji dla dobra polskich pacjentów, systemu ochrony zdrowia i gospodarki. Jedną z form działalność Koalicji jest cykl konferencji “AI w zdrowiu”.

Potencjał AI w medycynie

– Wprowadzenie sztucznej inteligencji do medycyny daje szansę na przyspieszenie innowacji w tym sektorze. W ostatnich latach w szczególności widzimy mnóstwo rozwiązań poprawiających diagnostykę chorób. Technologia jest w stanie wesprzeć lekarzy w precyzyjnym identyfikowaniu zmian chorobowych, a tym samym pomoc lepiej dopasować leczenie. Co więcej, AI może pomóc w przypadku niedoborów kadry medycznej, wspierając lekarzy przy analizie dużych zbiorów danych czy w odczytywaniu wyników badań chorób cywilizacyjnych takich jak zmiany nowotworowe, cukrzyca czy choroby serca – mówi Magdalena Przelaskowska z Google for Startups.

Jednym z przykładów startupów korzystających z AI do polepszenia dostępu do opieki medycznej jest Infermedica. W trakcie pandemii ten polski startup stworzył aplikację do oceny objawów zarażenia koronowirusem, ułatwiającą kierowanie pacjentów do właściwego specjalisty.

Premiera „Białej Księgi AI w praktyce klinicznej”

Podczas konferencji “AI w zdrowiu” zostaną zaprezentowane dwa bardzo ważne dla sektora ochrony zdrowia dokumenty. Pierwszy z nich to wypracowana przez Koalicję AI w zdrowiu – w tym magazyn OSOZ Polska, który jest partnerem Koalicji – Biała Księga „AI w praktyce klinicznej”.

Drugi z dokumentów to Raport „Top Distruptors in Healthcare”, inwentaryzujący polski rynek startupów w obszarze life sciences.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są Google for Startups i Operator Chmury Krajowej, partnerem głównym – PZU Zdrowie. Organizatorem wydarzenia jest Koalicja AI w zdrowiu, zaś współorganizatorami – Polska Federacja Szpitali, zespół ekspertów wZdrowiu oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wraz z HeartBit 4.0. Czasopismo OSOZ Polska objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Czytaj także: Sztuczna inteligencja pomoże lekarzom i pacjentom