Google wprowadza możliwość rejestracji do lekarza


Opcja rezerwacji wizyty w Google
Opcja rezerwacji wizyty w Google

Google robi kolejny krok w kierunku ochrony zdrowia. W marcu br. gigant technologiczny zapowiedział nową funkcję umawiania terminów u lekarza przez wyszukiwarkę internetową. Działa ona podobnie jak opcja rezerwacji stolika w restauracji.

Po znalezieniu świadczeniodawcy, opcja „Wizyty” pokazuje listę usług i dostępność terminów. Wystarczy kliknąć opcję „Zarezerwuj”, aby przejść od razu do formularza.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez Google, funkcja jest na wczesnym etapie wdrażania i zostanie udostępniona w USA. Ma ona pomóc pacjentom „poruszać się po skomplikowanym systemie opieki zdrowotnej i podejmować bardziej świadome decyzje, takie jak wyszukiwanie świadczeniodawców.”

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Google zapowiedział nowe narzędzie oparte na AI do oceny problemów dermatologicznych. Według planów, zostanie ono udostępnione jeszcze w tym roku. W 2021 roku Google przejął lidera urządzeń ubieralnych typu fitness Fitbit. W 2020 roku korzystało z niego aktywnie 31 mln osób.


Aplikacja “Wizyta Lekarska” zintegrowana z kalendarzem Google

Tyczasem lekarze w Polsce mogą zsynchronizować terminy wizyt w aplikacji medycznej Wizyta Lekarska KAMSOFT S.A. z kalendarzem Google. W ten sposób można w końcu prowadzić jeden kalendarz do wszystkich terminów – zarówno zawodowych jak i prywatnych bez obaw o nakładanie się planów.

Dzięki temu, bez uruchamiania aplikacji, lekarz ma dostęp do aktualnych terminów. Po kliknięciu w termin istnieje możliwość “Uruchomienia wizyty z kalendarza”, co automatycznie przekierowuje do aplikacji z rozpoczętą wizytą.

Aplikacja "Wizyta Lekarska"
Aplikacja “Wizyta Lekarska”

Dowiedz się, jak działa medyczna aplikacja mobilna dla lekarza “Wizyta Lekarska” >