Top Distruptors in Healthcare: zgłoś startup do raportu 2024


Top Disruptors in Healthcare 2024 ukaże się w czerwcu 2024 roku.
Top Disruptors in Healthcare 2024 ukaże się w czerwcu 2024 roku.

Ruszył nabór wniosków do 5. edycji Raportu Top Disruptors in Healthcare – przeglądu startupów medycznych z kraju i Europy Środkowo-Wschodniej. Jak dokonać wpisu i znaleźć się wśród najlepszych?

Lista startupów medycznych

Raport Top Disruptors in Healthcare przygotowuje Polska Federacja Szpitali, Koalicja AI w Zdrowiu oraz zespół ekspertów wZdrowiu. Jest to jeden z najbardziej szczegółowych przeglądów młodych firm pracujących nad innowacjami dla ochrony zdrowia. We wnętrzu można znaleźć m.in. opis rozwiązań, aktualne potrzeby, dane finansowe i plany ekspansji.

Dokument jest wyczerpującym przewodnikiem po rynku medtech, łączącym startupy z inwestorami oraz placówkami ochrony zdrowia otwartymi na wdrażanie nowych rozwiązań. Pozwala się także zorientować w trendach i innowacjach, nad jakimi pracują obecnie startupy

Na podstawie odpowiedzi udzielanych przez startupy, przygotowywane są statystyki obrazujące rozwój i stan obecny rynku medtech. W tegorocznej edycji zostaną porównane dane z ostatnich 5 lat.

Polski rynek medtech rośnie mimo przeszkód

Z zeszłorocznej edycji raportu wynika, że startupy medtech przeżywają boom. Do jego 1. edycji złosiły się 74 polskie innowacyjne firmy, a w 2023 roku było już ich 151, w tym 26 z regiony Europy Środkowo-Wschodniej.

Wśród obszarów medycznych, w których najczęściej działają startupy, są onkologia, kardiologia i diagnostyka laboratoryjna. Na ostatnim miejscu znalazła się farmacja.

Obszar działania startupu (2023 rok).
Obszar działania startupu (2023 rok).
Sektor działania startupu (2023 rok).
Sektor działania startupu (2023 rok).

60% firm zadeklarowało, że pracuje nad rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym (AI/ML). W raporcie z 2020 i 2021 roku na pierwszym miejscu była telemedycyna (odpowiednio 46% i 55% startupów), co ma związek z wzrostem popularności tego typu rozwiązań podczas COVID-19.

Na kolejnych miejscach według kryterium rodzaju rozwiązania są: dane medyczne, urządzenia medyczne i aplikacje IT.

W jakim sektorze działa rozwiązanie startupu?
W jakim sektorze działa rozwiązanie startupu?

Co zrobić, aby startup znalazł się w raporcie Top Distruptors in Healthcare?

Aby dokonać wpisu do Raportu, należy wypełnić 15-minutową ankietę (KLIKNIJ TUTAJ). Udział w raporcie jest bezpłatny.

Nowa edycja raport ukaże się w czerwcu 2024 roku.

Czytaj także: Top Disruptors in Healthcare 2023. Wyniki badania