Ta aplikacja pomaga zwiększyć poczucie szczęścia


Notując codziennie poziom nastroju, można zidentyfikować ukryte, negatywne wzorce
Notując codziennie poziom nastroju, można zidentyfikować ukryte, negatywne wzorce

Aplikacja mobilna Daylio to prosty mikro-pamiętnik w smartfonie do śledzenia nastroju, dzięki któremu dowiesz się, jakie czynniki wpływają na twój pozytywny lub negatywny stan emocjonalny. A to pierwszy krok do zmiany negatywnych wzorców.

Naukowe podstawy apki

Badania naukowe sugerują, że regularne prowadzenie pamiętnika i praktykowanie technik wdzięczności oraz autorefleksji wzmacnia samoświadomość i może podnosić poziom zadowolenia z życia. Daylio pozwoli ci to zrobić w banalnie prosty sposób. Ta wielokrotnie nagradzana aplikacja ułatwia śledzenie emocji oraz zapamiętywanie ważnych chwil.

Apka codziennie pyta, jak się czujesz – aby odpowiedzieć wystarczy kliknąć na ikonę obrazującą jeden z pięciu stanów, od fantastycznego do fatalnego. Do wybranego nastroju można przyporządkować wydarzenia, które na niego wpłynęły, np. sen, sposób spędzania wolnego czasu, interakcje społeczne. Apka pozwala też wpisywać krótkie notatki i dołączać zdjęcia.

Po co robić codzienne notatki? Aby wzmocnić samoświadomość, wprowadzić element samodoskonalenia do swojego życia lub po prostu zadbać o siebie. Stosując ją regularne, można złagodzić stany niepokoju i stresu oraz nauczyć się, jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami.

Apkę wyróżnia piękna szata graficzna, a zarejestrowanie stanu emocjonalnego zajmuje kilka sekund. Wystarczy kliknąć na jedną z emotikonek, bez wpisywania tekstu. Aplikacja jest jedną z najpopularniejszych w obszarze zdrowia psychicznego i well-being – według statystyk producenta, używa jej ponad 10 mln osób na całym świecie.

Zarejestrowanie emocji w Daylio zajmuje kilka sekund dziennie. Regularne prowadzenie dziennika pomaga identyfikować wzorce negatywnych myśli i zachowań oraz krok po kroku eliminować je.
Zarejestrowanie emocji w Daylio zajmuje kilka sekund dziennie. Regularne prowadzenie dziennika pomaga identyfikować wzorce negatywnych myśli i zachowań oraz krok po kroku eliminować je.

Jak działa Daylio?

Wybierz swój nastrój i dodaj aktywności/zdarzenia, które mogły na niego wpłynąć (aktywności w ciągu dnia). Możesz także dodawać notatki i prowadzić pamiętnik w klasycznym stylu. Daylio zbiera wszystkie dane w kalendarzu i pozwala je analizować, aby zidentyfikować pozytywne i negatywne wzorce zachowań. Przejrzyste statystyki pomogą ci lepiej zrozumieć swoje nawyki.

Z pozoru to kilka sekund dziennie, ale kumulują się one w rytuał pielęgnacji stanu emocjonalnego. Do tego można tworzyć dzienne, tygodniowe i miesięczne cele oraz budować pożądane nawyki. Bardzo przydatna jest funkcja powiadomień, która o wybranej godzinie zapyta o nastrój.

Testowaliśmy Daylio przez miesiąc. Nasz wniosek: najbardziej zaskakujące jest podsumowanie zmian emocji po pierwszym miesiącu, które może zupełnie zmienić sposób postrzegania samego siebie. Zarejestrowanie nastroju za pomocą ikonek zajmuje faktycznie tylko kilka sekund, najlepiej jednak uzupełnić je o notatki, aby potem móc przypisać zmiany emocji do wzorców zachować.

Pobierz aplikację w sklepie App Store lub Google Play.