Skierowanie na badania profilaktyczne otrzymasz onlineTeraz można wziąć udział w programie badań profilaktycznych Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka 40 Plus” prosto z aplikacji mojeIKP

Teraz można wziąć udział w programie badań profilaktycznych Ministerstwa Zdrowia „Profilaktyka 40 Plus” prosto z aplikacji mojeIKP

Ministerstwo Zdrowia wprowadza szybką ścieżkę dostępu do badań profilaktycznych. Aby otrzymać skierowanie na badania profilaktyczne w ramach programu PROFILAKTYKA 40 PLUS wystarczy wypełnić ankietę online.

Z programy mogą skorzystać osoby mające co najmniej 40 lat. Aby otrzymać skierowanie na bezpłatne badania profilaktyczne nie trzeba iść do lekarza – wystarczy wypełnić ankietę w aplikacji mobilnej mojeIKP w telefonie.

Osoby, które skorzystają z badań w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS, biorą automatyczne udział w loterii “Podaj dalej zdrowie” o puli nagród 3 500 000 zł. Warunkiem jest skorzystanie z badań do końca maja 2023 roku. Z programu profilaktycznego Ministerstwa Zdrowia można skorzystać do końca 2023 r. Jedna osoba ma prawo do jednego e-skierowania na badania profilaktyczne.

Aby wypełnić ankietę w aplikacji mojeIKP, należy:

  • uruchić aplikację i zalogować się
  • wejść w zakładkę „Profilaktyka”
  • wypełnić ankietę.

Pytania ankietowe dotyczą zdrowia, np. masy ciała, aktywności fizycznej, sposobu odżywania, palenia tytoniu, ryzyka chorób układu krwionośnego i chorób onkologicznych itp.

Ankietę można wypełnić też na Internetowym Koncie Pacjenta, przez telefon: 22 735 39 53 oraz w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która uczestniczy w programie.

Po wypełnieniu ankiety, e-skierowanie jest dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) i w aplikacji mojeIKP. Będzie onodostosowane do zgłaszanych w ankiecie problemów ze zdrowiem oraz płci.

Czytaj także: Jak usprawnić obsługę pacjenta w placówce medycznej? Wystarczy wdrożyć tę aplikację mobilną