SCCS w Zabrzu automatyzuje ścieżkę obsługi pacjenta


System kolejkowy w SCO
System kolejkowy w SCO

Nowy system kolejkowy ma usprawnić przyjmowanie pacjentów, skrócić kolejki i poprawić komfort obsługi. Po zgłoszeniu się do poradni, pacjent odbiera w automacie bilet, który prowadzi go przez wizytę w poradni – od pobrania krwi, wykonanie EKG, po wizytę w gabinecie lekarskim.

– System ma uporządkować pracę w naszych poradniach i skrócić czas oczekiwania na wizytę. Obecnie część osób, które mają zaplanowaną wizytę lekarską na godzinę 12.00, ustawia się w kolejce już rano – mówi Monika Pietraszek, pielęgniarka koordynująca pracę poradni.

Zasada działania systemu numerkowego jest prosta. Pacjent zgłaszający się do Poradni Kardiologicznej Dorosłych oraz Poradni Kardiochirurgicznej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, udaje się w pierwszej kolejności do specjalnego automatu. Na wyświetlaczu trzeba wybrać cel wizyty w poradni. Jeżeli wizyta jest już umówiona, trzeba podać numer PESEL.

Po wprowadzeniu danych, pacjent otrzymuje wydruk z numerem pacjenta oraz gabinetu, do którego należy się zgłosić. Nad drzwiami pracowni oraz nad stanowiskami w rejestracji zamontowane są też monitory, które będą wyświetlać kolejne numery.

System został stworzony tak, aby uporządkować kolejność przyjęć i zlikwidować problem długiego oczekiwania w poradni. Dlatego pacjenci w dniu wizyty w poradni będą mogli pobrać numerek najwcześniej 40 minut przed planowanym terminem wizyty. Jeżeli zgłoszą się do poradni wcześniej, rejestracja nie będzie możliwa.

Czytaj także: Ta aplikacja to encyklopedia leków w smartfonie