Pobierz nowy raport “Top Disruptors in Healthcare 2023”


Raport "Top Disruptors in Healthcare 2023"
Raport “Top Disruptors in Healthcare 2023”

Ukazała się nowa edycja raportu “Top Disruptors in Healthcare” będącego przeglądem startupów medtech-owych z Polski i zagranicy. Co we wnętrzu i gdzie można go pobrać?

W tegorocznej edycji raportu znalazło się 151 startupów – 125 z Polski i 26 z Europy Środkowo – Wschodniej. Publikacja opisuje ich rozwiązania technologiczne, osiągnięcia, model biznesowy oraz plany. Dokument powstał z inicjatywy Koalicji AI w Zdrowiu oraz Polskiej Federacji Szpitali.

Najwięcej innowatorów w onkologii i kardiologii

Wśród dziedzin, dla których startupy dedykują swoje rozwiązania, liderami są onkologia (17% startupów) oraz kardiologia (17%).

75 startupów (60% badanych) wskazało, że rozwija swoje rozwiązanie w sektorze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Drugim najbardziej popularnym obszarem zainteresowania są dane medyczne (38%).

Najpopularniejsze obszary działania startupów
Najpopularniejsze obszary działania startupów
Najwięcej startupów medtech ma swoją siedzibę w woj. mazowieckim.
Najwięcej startupów medtech ma swoją siedzibę w woj. mazowieckim.

75% respondentów stwierdziła, że rosyjska inwazja na Ukrainę nie miała wpływu na ich działalność. Ale napotykają na inne problemy, jak znalezienie inwestora / finansowania (44%). Wśród instytucji, z którymi startup najczęściej współpracuje nadal są placówki medyczne (62%).

Największe wyzwania dla startupów działających w ochronie zdrowia
Największe wyzwania dla startupów działających w ochronie zdrowia

Źródłem funduszy w ponad połowie startupów (56%) są środki własne założycieli. Respondenci finansują swoje przedsięwzięcia również dzięki inwestycjom prywatnych inwestorów (41%) oraz z grantów funduszy europejskich (40%). Pieniądze od polskich funduszy VC pozyskała jedna trzecia startupów, a od zagranicznych tylko 13%. To niepokojący sygnał świadczący o małym zainteresowaniu funduszy zagranicznych polskim rynkiem startupów medycznych.

Raport jest dostępny w dwóch wersjach: darmowej (bazowe informacje) oraz płatnej (pełne informacje na temat każdego ze 151 startupów medycznych).

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatną wersję raportu “Top Distruptors in Healthcare 2023”

Pobierz najnowszą edycję Raportu Top Disruptors in Healthcare