NIL tworzy nową społeczność lekarzy innowatorów


Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lakarskiej
Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lakarskiej

19 października Naczelna Izba Lekarska zainauguruje NIL IL, czyli Społeczność Lekarzy Innowatorów.

Nowy projekt Naczelnej Izby Lekarskiej został utworzony w ramach Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia. Jego misją jest “łączenie i wspieranie lekarzy, którzy tworzą przyszłość opieki medycznej.”

W ramach NIL IL planowane są spotkania i warsztaty, grupy robocze i społeczność online na platformie Slack. NIL zaprasza do współpracy pionierów, którzy tworzą nowe technologie, rozwiązania i modele opieki medycznej oraz praktyków, którzy poszukują i wdrażają innowacje w swojej pracy klinicznej.

Założeniem nowego projektu Naczelnej Izby Lekarskiej „NIL IN” jest stworzenie przestrzeni dla lekarzy zainteresowanych i zajmujących się medycznymi innowacjami, ułatwianie im nawiązywania partnerstw i współpracy, organizacji narzędzi, pomoc w zdobyciu niezbędnej wiedzy, informacji, rozwianiu wątpliwości, wsparciu w działaniach.

– Zależało nam na stworzeniu miejsca, gdzie lekarze innowatorzy – zarówno już obecnie tworzący nowoczesne rozwiązania, jak i ci, którzy dopiero chcą realizować swoje pomysły – będą mogli uzyskać niezbędne wsparcie na starcie, zbudować sieć niezbędnych kontaktów do realizacji swoich start-upów. Jednocześnie będziemy czuwać, by nie wypaczano naszego zawodu, nie prowadzono nas w ślepą uliczkę rozwoju technologicznego – powiedział dr Artur Drobniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Badań, Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej.

Konferencja inaugurująca NIL IL odbędzie się 19 października o godz. 9.30 pod tym linkiem: