mojeIKP umożliwia realizację e-recepty w trybie offline


Bez dostępu do Internetu, z pomocą aplikacji moje IKP można m.in. wykupić lek.
Bez dostępu do Internetu, z pomocą aplikacji moje IKP można m.in. wykupić lek.

Jak poinformowało Centrum e-Zdrowia, aby wykupić lek w aptece pokazując kod QR w aplikacji mojeIKP, nie potrzebne jest już połączenie z Internetem. Do tego służby tryb pracy offline.

Aplikacja mojeIKP to mobilna wersja Internetowego Konta Pacjenta. Z jej pomocą można m.in. otrzymać e-receptę i e-skierowanie prosto na telefon, sprawdzić dawkowanie przepisanego leku, przeglądać historię wizyt.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych opcji jest wykupienie leku w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL. Aby to zrobić, nie trzeba być połączonym z Internetem.

– Gdy zobaczysz komunikat, że nie masz dostępu do Internetu, nadal możesz skorzystać z dostępu do dokumentów – informuje portal pacjent.gov.pl. Wystarczy kliknąć na „Przejdź do trybu offline”. Jeśli e-recepta, została wcześniej pobrana w aplikacji, można ją otworzyć i dać farmaceucie jej kod do zeskanowania.

Przełączanie między trybem "online" i "offline" w aplikacji mojeIKP
Przełączanie między trybem “online” i “offline” w aplikacji mojeIKP (źródło: Centrum e-Zdrowia)

W trybie offline widoczne są jednak tylko te e-recepty, które widoczne były w aplikacji podczas ostatniego połączenia z Internetem i po zalogowaniu się. W trybie offline nie można jednak wykonywać innych czynności m.in. zarejestrować się na szczepienie.

Czytaj także: Ta aplikacja do darmowa encyclopedia leków w telefonie