Konferencja CeZ: Big Data a rozwój e-zdrowia w Polsce


Konferencja "Perspektywy e-zdrowia" organizowana przez Centrum e-Zdrowia
Konferencja “Perspektywy e-zdrowia” organizowana przez Centrum e-Zdrowia

Jak dane medyczne można wykorzystać w budowaniu ekosystemu e-zdrowia w Polsce? Jak zadbać o wysoki poziom cyberbezpieczeństwa systemów w ochronie zdrowia? W jaki sposób udostępniać i przetwarzać dane medyczne pacjentów? O tym będą dyskutować eksperci podczas czwartej konferencji Centrum e-Zdrowia, pt. „Perspektywy e-Zdrowia. Dane w ekosystemie ochrony zdrowia”.

Konferencja jest organizowana w ramach Akademii CeZ i odbędzie się 29 listopada br. w Warszawie. Partnerem konferencji jest Ministerstwo Zdrowia.

– Nasze wydarzenie organizujemy po raz czwarty, ale po raz pierwszy pod nazwą „Perspektywy e-Zdrowia”. Wierzę, że stanie się ono platformą do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów na temat przyszłości nowych technologii IT w sektorze ochrony zdrowia. Zapraszamy do udziału m.in. przedstawicieli środowisk medycznych, naukowych, sektora publicznego oraz prywatnego, medtechów i start-upów, a więc wszystkie osoby zainteresowane rozwojem e-zdrowia w Polsce – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

W programie wydarzenia debata dotycząca wykorzystania Big Data, wystąpienia praktyków IT, cyberbezpieczeństwa, prawa i RODO. Równolegle będą prowadzone warsztaty dla lekarzy POZ.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie stacjonarne ruszy na początku listopada br. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Więcej informacji wkrótce na stronie www.cez.gov.pl.

Czytaj także: Jakie innowacje polskich startupów wdraża PZU Zdrowie?