KAMSOFT ogłasza zmiany w kluczowej bazie leków


Nowe logo serwisu BLOZ
Nowe logo serwisu BLOZ

Dostawca rozwiązań cyfrowych dla medycyny i farmacji KAMSOFT S.A. zapowiada nowości w znanej od 30 lat bazie KS-BLOZ. Od 1 maja 2024 r. to BLOZ, który razem z Pharmindex tworzy największy w Polsce tandem informacyjno-narzędziowy o lekach i środkach ochrony zdrowia. Ale zmienia się nie tylko nazwa.

Baza KS-BLOZ to teraz serwis BLOZ

Baza KS-BLOZ, która jest rozwijana przez KAMSOFT od początku działalności firmy, zyskała opinię najbardziej aktualnej i najchętniej stosowanej. Korzystają z niej dziesiątki tysięcy podmiotów w Polsce, w tym apteki, placówki medyczne, hurtownie i producenci farmaceutyczni oraz pacjenci.

Wraz z systematycznym wprowadzaniem kolejnych funkcjonalności, KS-BLOZ przeszła transformację. To nie jest już tylko i wyłącznie baza danych. W tandemie z Pharmindex powstał rozbudowany serwis bazujący na informacjach o lekach i produktach ochrony zdrowia. Od 1 maja 2024 r., baza KS-BLOZ wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Oprócz zmiany nazwy na BLOZ, usługa będzie teraz świadczona drogą elektroniczną.

BLOZ to unikalny w skali kraju i Europy serwis informacji o lekach i narzędzie wspierące procesy ochrony zdrowia
BLOZ to unikalny w skali kraju i Europy serwis informacji o lekach i narzędzie wspierające procesy ochrony zdrowia

Co zmiany oznaczają dla użytkowników KS-BLOZ?

Jak informuje KAMSOFT S.A., zmiana jest naturalną konsekwencją ewolucji bazy w kierunku rozwiązania wychodzącego naprzeciw transformacji cyfrowej w ochronie zdrowia i farmacji. BLOZ przez ostatnie lata wzbogacał się o nowe funkcje, stając się wielofunkcyjnym narzędziem wspierającym:

  • lekarzy w wystawianiu recept (np. TurboBLOZ, Dawkomat),
  • farmacetów w obsłudze pacjenta (np. Podobniki Apteczne, Kompendium Suplementów Diety),
  • każdego obywatela w czerpaniu wiedzy o lekach (np. KtoMaLek.pl/Lekopedia).

BLOZ ma wkrótce stanowić podstawę dla usług opieki farmaceutycznej, w szczególności przeglądów lekowych. Uzupełniona bazami wiedzy o lekach (Pharmindex i Pharmindex Complete) oraz zasilona sztuczną inteligencją, zaoferuje zupełnie nowe możliwości.

Portal www z informacjami o BLOZ
Portal www z informacjami o BLOZ

W połączeniu z Pharmindex, BLOZ tworzy spójny ekosystem infomacyjno-narzędziowy wspierający lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów w opiece nad pacjentem oraz ułatwiający ich codzienną pracę.