Już jest nowa edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare”!


Raport "Top Distruptors in Healthcare 2022"
Raport “Top Distruptors in Healthcare 2022”

Raport inwentaryzuje polskie startupy działające w obszarze technologii cyfrowych w ochronie zdrowia. We wnętrzu zawarto także wyniki badań w zakresie potrzeb, finansowania i rozwoju młodych firm. Blog OSOZ jest patronatem medialnym wydawnictwa.

W pierwszej edycji raportu swoje profile zaprezentowały 74 startupy medyczne, w drugiej – 115, a w obecnej 144 startupy. W raporcie pojawiło się także 14 startupów z regionu CEE.

Dokument powstał z inicjatywy Polskiej Federacji Szpitali, Koalicji AI w Zdrowiu, zespołu Młodych Menedżerów Medycyny i ekspertów wZdrowiu. We wnętrzy znaleźć można także wyniki badań pokazujące aktualne potrzeby startupów oraz szczegółowe informacje o opracowanych i wdrażanych przez nie rozwiązaniach.

“Mamy nadzieję, że Raport i przedstawione w nim informacje przyczynią się do lepszego zrozumienia rynku startupów medycznych w Polsce, a także do podniesienia poziomu wiedzy w społeczeństwie o innowacyjnych rozwiązaniach w sektorze ochrony zdrowia, które już są bądź wkrótce będą dostępne w codziennej praktyce” – mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali.

“Każde z rozwiązań oferowanych przez startupy, które wzięły udział w Raporcie, jest niezwykle innowacyjne. Wiele z nich może wpłynąć na przyszłość sektora ochrony zdrowia, bądź też robi to już teraz. Placówki medyczne również dostrzegają korzyści płynące ze stosowania innowacji w zdrowiu, co widać z badań statystycznych, zgodnie z którymi znaczna większość startupów tworzy swoje rozwiązania we współpracy z nimi” – dodaje Karolina Kornowska, autorka Raportu oraz Project Manager Polskiej Federacji Szpitali i Koalicji AI w zdrowiu.

Aby pobrać raport „Top Disruptors in Healthcare”, kliknij tutaj lub w okładkę poniżej.

Kliknij, aby pobrać raport.
Kliknij, aby pobrać raport.