Jest nowe mojeIKP: zamówisz e-receptę, ocenisz lekarza


Aktualizacja aplikacji mojeIKP jest już dostępna w sklepiej Google Play i App Store
Aktualizacja aplikacji mojeIKP jest już dostępna w sklepiej Google Play i App Store

Nowa wersja aplikacji mojeIKP posiada zaktualizowany certyfikat bezpieczeństwa, do tego pozwala zamawiać leki przyjmowane w chorobach przewlekłych, wprowadzać dane kontaktowe lekarza i przychodni o oceniać je w specjalnej ankiecie.

Poprawki w zakresie bezpieczeństwa danych

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim aktualizacja bezpieczeństwa, która pozwoli odnowić specjalny certyfikat. W odpowiednim momencie umożliwi ona ponowną aktywację bezpiecznego połączenia i zautoryzuje tożsamość użytkownika. Rolą tego rodzaju certyfikatów jest utrzymanie w pełni bezpiecznego i szyfrowanego połączenia zainstalowanej aplikacji mojeIKP z systemem e-Zdrowie.

Kontakt do swojej przychodni POZ

Na zakładce „Podstawowa opieka zdrowotna” pojawił się kontakt do przychodni POZ, a także dane lekarza, pielęgniarki czy położnej. Takie informacje są również w aplikacji na koncie dziecka i innych osób bliskich, do których kont masz uprawnienia.

Pozostałe nowe funkcje

Pojawiła się też możliwość zamówienia e-recepty na leki przyjmowane stale, o ile placówka obsługuje takie zgłoszenia.

Opcja zamawiania e-recepty na leki zażywane w chorobach przewlekłych
Opcja zamawiania e-recepty na leki zażywane w chorobach przewlekłych

Można też ocenić też lekarza, przychodnię i jakość usług medycznych poprzez ankietę badania jakości świadczeń medycznych, która do tej pory była dostępna tylko na Internetowym Koncie Pacjenta.

W nowej wersji apki dodano nowy, bezpłatny program NFZ „8 tygodni do zdrowia po COVID-19”, który ma pomóc odzyskać formę po przebitym zakażeniu koronawirusem, gdy pojawiły się objawy tzw. long Covid.

Kolejną nowością jest opcja sprawdzenia terminu ważności leków. Wystarczy zeskanować kod 2D na opakowaniu leku (kwadratowy kod, który przypomina QR), a w aplikacji pojawi się komunikat o zbliżającym się terminie ważności albo informacja, że lek jest przeterminowany.

Aby uzyskać dostęp do nowych funkcji, należy zaktualizować aplikację mojeIKP do najnowszej wersji.

Czytaj także: Test aplikacji VisiMed: umówisz wizytę, sprawdzisz dostępność leków, zamówisz e-receptę