Cyfryzacja placówek POZ. MZ przedłuża terminy dotacji


Zamiast kolejnego deadline'u, wnioski można składać do wyczerpania puli środków dofinansowania
Zamiast kolejnego deadline’u, wnioski można składać do wyczerpania puli środków dofinansowania

Chodzi o dofinansowanie cyfryzacji placówek POZ w ramach projektów REACT realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Nabory do projektów e-usługi POZ i e-Gabinet+ były przesuwane już kilka razy. Według ostatniego komunikatu, miały zakończyć się 31 marca br. Jednak nadal nie zostały wykorzystane wszystkie dostępne środki i dlatego zdecydowano o kolejnym wydłużeniu terminu przyjmowania wniosków.

Jak czytamy na portalu zdrowie.gov.pl, nabory nadal trwają i zostaną zamknięte dopiero po wykorzystaniu dostępnej alokacji środków. Jednocześnie pojawiła się informacja, że zostały już ostatnie wolne miejsca.

Mowa o dwóch projektach dofinansowania:

  • Projekt E-USŁUGI POZ (dla większych placówek POZ). Jeżeli podmiot posiada co najmniej jedną placówkę POZ z liczbą aktywnych deklaracji 5 tys. lub więcej może otrzymać grant pieniężny w wysokości do 159 tys. zł na zakup sprzętu teleinformatycznego oraz rozbudowę systemu gabinetowego.
  • Projekt E-GABINET + (dla małych POZ-tów). Jeżeli placówka POZ posiada liczbę aktywnych deklaracji wyboru lekarza POZ poniżej 5 tys. może złożyć wniosek w ramach projektu e-Gabinet + (POZ1). Placówki zakwalifikowane do udziału w projekcie otrzymają wsparcie rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego oraz urządzeń wielofunkcyjnych.

Oba nabory wniosków prowadzone są na Platformie Obsługi Projektów Inwestycyjnych Ministerstwa Zdrowia (POPI). Aby złożyć wniosek należy założyć profil użytkownika na platformie POPI za pomocą profilu zaufanego.

Więcej szczegółów o dotacjach na IT i sprzęt dla POZ (kliknij tutaj)