CeZ i MZ rozpoczęło badanie poziomu informatyzacji


Link do ankiety placówki medyczne otrzymały od CeZ mailem. Na jej wypełnienie mają czas do 15 czerwca
Link do ankiety placówki medyczne otrzymały od CeZ mailem. Na jej wypełnienie mają czas do 15 czerwca

Centrum e-Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia zaprasza placówki medyczne do udziału w VI edycji „Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą”. Ankietę można wypełnić do 15 czerwca 2022 r.

Badanie zostanie zrealizowane w formie kwestionariusza online. Każdy podmiot leczniczy zarejestrowany w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą i prowadzący dokumentację medyczną otrzymał mailem od CeZ indywidualny link do ankiety, którą należy wypełnić.

– Wyniki badania będą źródłem informacji nie tylko na temat obecnego stanu informatyzacji podmiotów leczniczych, ale również pozwolą na zwiększenie efektywności planowania i wdrażania nowych rozwiązań związanych z e-zdrowiem – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia. 

Czytaj także: Co planuje nowy Dyrektor Centrum e-Zdrowia?

Głównym celem badania jest pozyskanie informacji o przygotowaniu podmiotów leczniczych do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), a tym samym wypełnienia obowiązków określonych w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2021 r., poz. 666, z późn.zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej (Dz.U. z 2021 r., poz. 1153, z późn. zm.).

Jednocześnie badanie pozwoli na zebranie danych dotyczących wykorzystania w działalności przez podmioty lecznicze nowoczesnych technologii (takich jak: sztuczna inteligencja i telemedycyna), a także planów rozwojowych z tym związanych. Badanie posłuży także poznaniu oczekiwań związanych z rozwojem cyfryzacji ochrony zdrowia i wdrażaniem kolejnych rozwiązań w tym obszarze.