Calm. Czy to naprawdę najlepsza aplikacja do medytacji?


Pozytywny wpływ medytacji został udowodniony w licznych badaniach naukowych
Pozytywny wpływ medytacji został udowodniony w licznych badaniach naukowych

Regularna medytacja pozwala lepiej radzić sobie z stresem i negatywnymi emocjami oraz pomaga w zasypaniu. Ale każdy kto choć raz spróbował skupić się 15 minut na oddechu wie, że już po kilku sekundach myśli wracają do codziennych obowiązków, problemów i planów. Sprawdziliśmy, jak działają sesje medytacyjne z przewodnikiem w aplikacji Calm.

Uspokój umysł, zrelaksuj się

Calm

Z ponad 100 milionami użytkowników, aplikacja Calm jest liderem na rynku apek do medytacji. Do tego jedną z najdłużej obecnych na rynku.

Apka pomaga w medytacji, relaksacji, kreatywnym myśleniu, skupieniu się na istotnych dla nas sprawach. Obiecuje, że ułatwia zasypianie i lepszy sen oraz radzenie sobie ze stresem. Polubią ja zarówno nowicjusze medytacji jak i doświadczeni eksperci. Do wyboru są sesje z przewodnikiem trwające od 3 do 25 minut oraz nowy 10-minutowy Daily Calm – codzienny program pozwalający się wyciszyć.

Aplikacja Calm
Aplikacja Calm

Medytacja z instruktorem, inspitujące wizualizacje, ćwiczenia relaksacyjne

Nowością są tzw. Sleep Stories, czyli historie na dobranoc opowiadane przez znane osoby jak Matthew McConaughey oraz rozbudowana biblioteka muzyczna. Równowagę wewnętrzną przed snem przywrócą sesje oddechowe i krótkie filmy instruktażowe do ćwiczeń relaksacyjnych dla każdego typu ciała.

Ale apkę polubią też osoby, które medytują od dłuższgo czasu. Dla nich powstały profesjonalne kursy prowadzone przez światowej sławy ekspertów w dziedzinie mindfulness (uważności). Medytacje okraszono inspirującymi i pełnymi harmonii pejzażami wizualnymi.

Najlpiej zacząć od wersji darmowej. Wersja Premium oferująca wszystkie sesje kosztuje w zależności od opcji i aktualnej promocji od ok. 62,99 zł do 319,00 zł (licencja dożywotna). Testując apkę nie zdążyliśmy “odkryć szczęśliwszego siebie” jak obiecują opisy, ale przekonaliśmy się do moderowanych medytacji przydatnych zwłaszcza dla osób , które twierdzą, że nie mają ani czasu, ani głowy do medytacji. Na początek zdecydowanie wystaczy wersja testowa. Dla niektórych to może być pomost do samodzielnych medytacji bez przewodnika (i bez aplikacji) albo przekonania się, że nawet medytacja z aplikacją nie jest dla nich. Trzecia grupa to osoby, które za sprawą Calm odkrywają ukrytą pasję do medytacji i decyduą się na wersję Premium,